Депозити використовують з метою досягнення певних цілей – таких як збереження капіталу, здобуття прибутку, накопичення на досягнення встановленої мети. Спочатку здається, що цей фінансовий інструмент простий і зрозумілий, але при виникненні необхідності вибрати, де відкрити депозит можуть виникнути безліч дрібниць, які в майбутньому позначаться на відносинах з банком.

Різновиди депозитів та їх потенціал

Перед вибором надійного банку для депозиту необхідно визначитися з метою відкриття рахунку, тобто зрозуміти на які цілі він відкривається. Тут може бути декілька варіантів вкладів в банки під відсотки:

  • Класичний – для накопичення максимального розміру відсотків;
  • Депозит з поповненням – підійде для тих, хто планує як збирати гроші, так і мати можливість у потрібний момент їх зняти. Відсотки будуть невеликими, але такі рахунки більше підходять для накопичення на заплановані цілі.
  • Можливість капіталізації – сумма відсотків кожного місяця додається до основної суми і вже в наступному періоді відсотки будуть нараховані на більшу суму депозиту. Така функція дозволяє збільшувати прибутковість депозиту.

Для того, аби найкраще зрозуміти функціонал майбутнього депозиту, можна скористатися онлайн-калькулятором, який відразу покаже майбутній дохід та оптимальний період зберігання.

Як обрати депозит?

Депозит в доларах чи в гривні?

Далі визначаємося з валютою депозитного рахунку. Їх може бути три варіанти:

  • Гривня
  • Доллари США;
  • Євро.

Деякі банки можуть пропонувати відкрити мультивалютний депозит – це коли є можливість за бажанням клієнта переводити рахунок у бажану валюту. На момент переводу депозита в іншу валюту гроші будуть конвертовані за поточним курсом валют. Також можливий варіант відкриття рахунку в іншій валюті – наприклад, швейцарський франк.

Перевіряємо надійність фінансового партнера

Серйозно треба поставитися до того, в якому банку відкрити депозит. Від цього буде залежати ваш спокій та характер взаємовідносин. Найпершою ознакою надійності виступає участь банку у Фонді гарантування вкладів, яка гарантує повернення коштів з рахунку при настанні банкрутства. Важливою характеристикою виступає також рейтинг банку та відгуки клієнтів щодо внесків в банк під відсотки. Перевірити інформацію щодо рейтингів та успішності можливо на офіційному сайті Національного банку України.

Важливо! Завищені процентні ставки за депозитами потрібно завжди перевіряти на відповідність нормам, а найперше – репутацію банку.

Найкращі депозити в Україні

Для наочності можна розглянути пропозиції українських банків та порівняти на сторінці зі ставками в банках.

Обов’язково уважно читайте умови договору до його підписання. Саме там буде вказана найважливіша інформація щодо нарахування відсотків та можливості дострокового закриття.

Який депозит обрати?

Приклад 1:

У ває накопичення в долларах США і ви хочете здобути максимальний дохід – для цього краще всього підійде класичний депозит в доларах з нарахуванням відcотків в кінці строку.

Приклад 2:

Ви збираєте гроші на оплату навчання, яке потрібно сплатити через півроку -  вибирайте депозит з можливістю поповнення та капіталізацією (або щомісячною виплатою) відсотків на шість місяців. Так ви і назбираєте на навчання, і отримаєте невеличкий дохід.