Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб — це установа, що забезпечує повернення депозитів у разі ліквідації банку. Організація діє від імені держави, здійснює відшкодування коштів у розмірі банківських вкладів, включно з відсотками.

Коли банк порушує регламент роботи, розмір його активів падає нижче встановленого законодавством рівня, то Нацбанк вносить установу в реєстр проблемних організацій. Якщо протягом півроку ситуація не поліпшується, ліцензія підприємства відкликається, проведення процедури ліквідації покладається на тимчасове керівництво.

Після того, як у неплaтоспроможний банк введено тимчaсову aдміністрацію, він сaмостійно відшкодовує кошти вклaдникам, у межах своїх можливостей. Грошові виплати відбуваються протягом 30 днів. Якщо в цей період вклaдник не встиг отримaти компенсaцію, то він повинен звернутися із позовною зaявою до Фонду гарaнтування вклaдів фізичних осіб.

Гарантування вкладів фізичних осіб передбачає:

  • виплату депозиту з відсотками, нарахованими на момент прийняття Нацбанком рішення про ліквідацію установи;
  • розмір компенсації залежить від сумарного розміру вкладу в одному банку, не перевищує 200 тис. грн;
  • відшкодування виплачується в гривнях, валютні вклади компенсуються відповідно до курсу Нацбанку.

Гарантована сума відшкодування керується Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб").

фонд гарантування вкладів

Сума відшкодування:

Суми відшкодування відповідають величині депозиту з відсотками, але не можуть перевищувати встановлений ліміт. Зараз його величина складає 200 тис. грн.

Куди звертатися для отримання коштів:

Виплати здійснюються відповідно до загального реєстру вкладників через банк, обраний Фондом у якості агента. Список банків-агентів та дати виплат можна знайти на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів. Якщо Ви є у загальному списку, то писати заяву до Фонду не потрібно. Для отримання коштів зверніться у відділення банку-агенту з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Коли потрібно писати заяву до Фонду гарантування вкладів:

Після того, як закінчаться виплати за загальним реєстром вкладників (дати можна знайти на сторінці банку на сайті Фонду), здійснюється відшкодування за результатами розгляду індивідуальних звернень. Задля цього вкладник повинен надіслати письмову заяву до Фонду гарантування вкладів.