Закон України про систему гарантування вкладів фізичних осіб – основний інструмент для захисту вкладників.

Про кожного, хто бажає примножити свої статки за рахунок банківських вкладів, держава подбала, створивши Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Положення допомагає пересічному громадянинові зрозуміти, що буде з його вкладом у разі банкрутства банку, який порядок і розміри відшкодування коштів за вкладами. Таке законодавче регулювання запобігає махінаціям у банківському секторі і робить вкладника повноправним гравцем на фінансовому ринку.

Положення, котрі треба знати про систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні

Цей закон України можна вважати обов’язковим до ознайомлення кожному клієнту банків. Головним органом і важелем для впорядкування ринку вкладів фізичних осіб є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Цей орган виконує основну роль регулятора відносин між банками-учасниками та фізичними особами-вкладниками. Виконавча дирекція Фонду керує діяльністю цього об’єднання і приймає рішення про ліквідацію банку, незалежно від причин банкрутства. Закон свідчить, що є гарантована сума відшкодування для кожного вкладника, наразі це 200 000 грн (Стаття 26, Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»). Участь у Фонді є обов'язком для всіх банків, що працюють на території України.

закон про фонд гарантування вкладів

Історія змін внесених до Закону про систему гарантування депозитів.

За останні роки цей законодавчий акт постійно змінюється і доповнюється, держава постійно намагається убезпечити вклади фізичних осіб. За 2018 рік до закону були внесені такі зміни:

внесені зміни, що дозволяють спростити ведення бізнесу та залучення інвестицій за рахунок випуску цінних паперів, № 2210-VIII від 16.11.2017, ВВР, 2018, № 6-7, ст.38;

внесені зміни, що дозволяють удосконалити процеси управління кредитними ризиками банків і зробити вклади більш захищеними, № 2277-VIII від 06.02.2018, ВВР, 2018, № 11, ст.58;

внесені зміни, що дозволяють удосконалити процесі функціонування фінансового сектору в Україні, № 2491-VIII від 05.07.2018, ВВР, 2018, № 46, ст.369.

Закон про гарантування вкладів створений, щоб зробити фінансовий ринок України цивілізованим і безпечним. Частково Верховна Рада досягла своєї мети, проти попереду ще багато змін і удосконалень, що повинні повернути довіру населення до банківської системи і інституту вкладів.